Środa, 22 sierpień 2018                                 www.ChukNorris.2Q.pl
 

   Menu główne
:: Strona główna

:: Życiorys i    ciekawostki
:: Filmografia

:: Facts part I
:: Facts part II
:: Facts part III

:: Galeria

:: Forum
:: Reklama

   Reklama

Portal ślubny, ślub, wesele
Portal dla kobiet
Sennik

  

ŻYCIORYS I CIEKAWOSTKI

Carlos Ray Norris Jr., znany jako Chuck Norris, (ur. 10 marca 1940 w Ryan), to amerykański aktor, gwiazda Hollywood, mistrz sztuk walk. Sześciokrotny mistrz świata w karate.
Norris urodził się jako syn Czirokeza, Raya Norrisa i jego żony irlandzkiego pochodzenia, Wilny. Ma dwóch młodszych braci. Ojciec Chucka Norrisa, alkoholik, opuścił rodzinę. W wieku 12 lat Carlos Ray przeniósł się z matką i braćmi z Oklahomy do Kalifornii. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do wojsk lotniczych i stacjonował w Korei. W wojsku przybrał pseudonim Chuck. W Korei poznał sporty walki, trenował m.in. tangsudo. W 1962 powrócił do USA, gdzie założył kilka szkół karate. Do jego szkół uczęszczały znane osobistości, m.in. Steve McQueen, który zasugerował mu karierę filmową, ponadto Priscilla Presley i Michael Landon.
W 1968 Norris został mistrzem świata w karate w wadze średniej. Rok później magazyn Black Belt przyznał mu tytuł fighter of the year ("zawodnik roku"). Poza tym Norris jako pierwszy człowiek spoza dalekiego wschodu uzyskał 8. dan w taekwondo, był też mistrzem tangsudo. W 1974 zakończył karierę sportową.
W filmie Norris zdobył popularność dzięki roli przeciwnika Bruce'a Lee w Drodze Smoka oraz dzięki głównym rolom w serii filmów Zaginiony w akcji. Kolejnym sukcesem Norrisa był serial telewizyjny Strażnik Teksasu, w którym grał główną rolę Cordell'a Walkera oraz pełnił funkcję producenta wykonawczego (executive producer).
Norris wydał autobiografię pod tytułem The Secret of Inner Strength (Tajemnica siły wewnętrznej). Założył też organizację Kickstart walczącą z przemocą i handlem narkotykami w szkołach.
Chuck Norris ma czworo dzieci, z pierwszego małżeństwa synów Mike'a i Erika, zaś z drugiego, z Geną O'Kelley bliźniaków: syna Dakotę Alana i córkę Danilee Kelly.


źródło:
wikipedia.pl  
   Reklama

Copyright © 2Q.pl 2006 r. Wszystkie prawa zastrzeżone.


Linki sponsorowane: Iwona Młyńska Dentafem